ILUMINACI - MASONERIA - ROK 2017

Tajne spotkanie grupy Bilderberg w 2009r

14-17  maja 2009r. w hotelu "Astir Palace" w Grecji odbyło się 57. coroczne spotkanie Grupy Bilderberg (poprzednie odbyło się w czerwcu 2008 r. w Chanilly, Virginia, USA).


W tegorocznym spotkaniu Grupy Bilderberg udział wzięli m.in. sekretarz skarbu USA Tim Geithner, szef Banku Światowego Robert Zoellick; szef Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i były sekretarz stanu USA Henry Kissinger.

Jak zapowiadały wcześniej niezależne media, spotkanie grupy Bilderberg, odbyło się w ubiegły weekend w hotelu Nafsika Astir Palace przy Apollonos Avenue 40 w Vouliagmeni, w Grecji. Choć spotkania odbywają się corocznie od 1954 r. nie wspominały o nich media, gdyż otoczone były ścisłą tajemnicą. Co ciekawe, w spotkaniach brali udział wydawcy takich tytułów jak np.: Washington Post czy New York Times, jednak mimo to ich redakcje nie uważały tego wydarzenia za wystarczająco ważne by o nim pisać.Konferencja odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a lista uczestników nie jest oficjalnie upubliczniana. Przecieka ona jednak corocznie do Internetu. Do niedawna była jeszcze dostępna w Wikipedii, która później postanowiła ją usunąć. Znaleźć ją jednak można tutaj. W tegorocznym spotkaniu udział wzięli m.in.: prezydent Banku Światowego Robert Zoellick, sekretarz skarbu USA Timothy Geithner, prezes Deutsche Bank i Europejskiego Banku Centralnego. Pełna lista uczestników tegorocznej  konferencji tutaj.

Grupę Bilderberg założył w 1954 r. polski adwokat Józef Retinger (polski dyplomata, doradca Gen. Władysława Sikorskiego - postać w Polsce mało znana w Europie powszechnie uznawany za pioniera idei integracji europejskiej - Był jednym z organizatorów Kongresu Haskiego 7-11.05.1948,  roku na którym 750 delegatów z ponad 20 krajów europejskich spotkało się w Hadze, by pod honorowym przewodnictwem Winstona Churchilla dyskutować nad przyszłością współpracy europejskiej. Kongres położył fundamenty pod zjednoczenie Europy. Opowiedziano się za utworzeniem "Zgromadzenia Europejskiego".

Grupa Bilderberg uznawana jest za najbardziej wpływowe nieformalne stowarzyszenie na świecie.Tegoroczne spotkanie grupy poświęcone było analizie sytuacji gospodarki światowej w związku z kryzysem gospodarczym oraz sytuacji Unii Europejskiej - chociaż nie w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego. Po spotkaniu grupy nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu. Można się domyślac, że mimo uczestnictwa w spotkaniu Jose Manuela Barroso, wybory do Parlamentu Europejskiego raczej nie były przedmiotem dyskusji. Członkowie Grupy Bildenberg zdają sobie doskonale sprawę z fasadowości tej instytucji i małego znaczenia wyborów na losy polityki światowej. 

Jeśli chodzi o tematykę tegorocznej konferencji, jak podają źródła, których informacje sprawdziły się w poprzednich latach, zawiera ona m.in.:

- Światowy Kryzys, a dokładniej podjęcie decyzji, czy przedłużać go aż doprowadzi do poważnej biedy i upadku czy też zintensyfikować i skrócić

- neutralizacja partii Libertas poprzez szeptaną kampanię w mediach sugerującą, że jaj szef Declan Ganley jest sponsorowany przez handlarzy bronią, a następnie przyjęcie Traktatu Lizbońskiego.

- Międzynarodowy Trybunał Karny (International Criminal Court), a dokładniej przekazanie instrukcji dla prezydenta Obamy by ten przyczynił się do ratyfikowania przez Senat traktatu o ICC, który nada mu moc zwierzchnią na amerykańskim Sądem Najwyższym i Kongresem.

Tajemniczy charakter spotkań wywołuje szereg spekulacji. Jak dotąd, ponieważ temat był ignorowany na przestrzeni dekad przez media mainstreamowe, każdy kto wspominał o Bilderberg był uważany za zwolennika tzw. teorii spiskowych (tropiciela UFO itd.). Wiele osób nadal uważa, że istnienie grupy Bilderberg to wymysł chorych umysłów. Takim umysłem najprawdopodobniej dysponuje wysłannik dziennika The Guardian, który został zatrzymany przez policję, która strzeże greckiego hotelu hotelu Nafsika Astir Palace jak twierdzy, za robienie zdjęć w pobliżu. A o spotkaniu tej "nieistniejącej" grupy, zamieścił artykuł również inny "ufologiczny" dziennik The Times, a wcześniej reportaż "mało wiarygodna" BBC.

O dziwo, w tym roku po raz pierwszy temat ośmieliły się poruszyć polskie media. Najpierw Katarzyna Wężyk z TVN24 popełniła miernej jakości tekst na Onet.pl w lekko prześmiewczym tonie, gdzie zaliczyła spotkania grupy Bilderberg do tzw. teorii spiskowych. Pięć dni później, ten sam Onet, zamieścił pobieżny tekścik, w którym grupa Bilderberg już przestała być teorią spiskową, a stała się "najbardziej wpływową organizacją świata". A ta sama Pani Kasia, na stronach TVN24 zamieściła już mający brzmieć poważnie tekst o wyciekłej liście uczestników. Ot, wiarygodność mediów.Dodać można, że owa wyciekła lista uczestników, była dostępna dzień wcześniej na FREE-MEDIA.pl, gdzie z kilkudniowym wyprzedzeniem pojawiły się również rzetelne teksty na temat tegorocznej konferencji Bilderberg. Tam też właśnie odsyłam zainteresowanych tematem. A wszystkim, którzy nie widzą nic zdrożnego w tym, iż przywódcy i czołowi politycy państw spotykają się potajemnie z wierchuszką światowej finansjery, polecam uwadze tylko poniższy cytat: "People of the same trade seldom meet together, even for merriment and diversion, but the conversation ends in a conspiracy against the public?? " Adam Smith   

David Rockefeller

David Rockefeller (urodzony 15 czerwca 1915 r. w Nowym Jorku) - amerykański bankier i finansista, uważany za najbardziej wpływowego człowieka na świecie. Jest synem Johna D. Rockefellera młodszego i wnukiem Johna D. Rockefellera - wielkich potentatów naftowych. Jego majątek ocenia się na 2,5 mld dolarów.

W 1936 r. ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda, a 4 lata później uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Chicagowskiego. W 1946 r. wszedł w skład personelu Chase National Bank, który w 1955 r. przekształcił się w Chase Manhattan Bank. W latach 1969-1981 był prezesem i dyrektorem wykonawczym (do 1980 r.) tego banku, który obecnie nosi nazwę J.P. Morgan Chase & Co. W 1981 r. został członkiem Międzynarodowego Komitetu Doradczego banku.David Rockefeller patronuje pracom trzech siostrzanych organizacji, które są filarami Nowego Światowego Porządku. W latach 1949-1985 był dyrektorem Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), która w 1921 r. wyodrębniła się z brytyjskiego Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Chociaż oficjalnie mówiono o CFR, że jest agencją rządową, która ma swoje cele międzynarodowe, to jednak w opinii wielu polityków jest to "niewidzialny rząd", bez którego zgody nie może być podjęta żadna ważna decyzja dotycząca amerykańskiej polityki. Ten najbardziej wpływowy w USA klub polityczny dał początek wszystkim inicjatywom działającym na rzecz ustanowienia Nowego Światowego Porządku. Obecnie David Rockefeller jest honorowym prezesem CFR.

Uczestniczy także w dorocznych spotkaniach Grupy Bilderberg od jej powołania w 1954 r. Gremium to wypracowuje strategię budowania Nowego Światowego Porządku. Jej organem wykonawczym jest Komisja Trójstronna, którą w 1973 r. David Rockefeller założył wespół ze Zbigniewem Brzezińskim. Jej zadaniem jest projekcja idei wypracowywanych przez Grupę Bilderberg na poszczególne kraje i wprowadzanie ich w życie. W listopadzie 1999 r. jako przedstawiciel Komisji Trójstronnej David Rockefeller odwiedził Polskę. W czasie spotkania z Aleksandrem Kwaśniewskim przyznał, że Polska odgrywa ważną rolę jako narzędzie narzucania Nowego Światowego Porządku krajom Europy Środkowowschodniej.

David Rockefeller przewodniczy także wielu innym publicznym i prywatnym projektom powołanym do urzeczywistnienia jego planu budowy globalnego państwa, często działającym pod parasolem organizacji dobroczynnych.

David Rockefeller sprawuje też niepodzielną kontrolę nad najbardziej wpływowymi mediami, co przyznał, przemawiając w czerwcu 1991 r. na spotkaniu uczestników Grupy Bilderberg w niemieckim kurorcie Baden-Baden. - Dziękujemy ?Washington Post?, "The New York Times", "Time Magazine" i innym wielkim publikatorom, których dyrektorzy brali udział w naszych spotkaniach i dotrzymywali przez ostatnie 40 lat złożonej przez siebie obietnicy dyskrecji. Byłoby dla nas niemożliwe przygotowywanie planów w stosunku do świata, gdybyśmy byli w świetle mass mediów w tym okresie. Ale świat jest teraz bardziej uświadomiony i przygotowany do marszu w kierunku rządu światowego. Ponadnarodowa niezależność elity intelektualnej i finansowej jest z pewnością bardziej pożądana niż narodowa autodeterminacja praktykowana w ostatnich stuleciach - stwierdził Rockefeller. Słowa te są także zwięzłym streszczeniem jego życiowego kredo, zaś o jego intencjach i determinacji świadczy wypowiedź z 23 września 1994 r. Przemawiając podczas obiadu ambasadorów ONZ, Rockefeller zauważył, że mimo znaczącego "uświadomienia" świata nie nastały jeszcze warunki do ?szybkiego zbudowania prawdziwie pokojowego i niezależnego porządku światowego?. Jednak, w jego przekonaniu, można przyspieszyć bieg historii. - To, czego potrzebujemy, to porządnego kryzysu, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek - stwierdził z rozbrajającą szczerością globalista nr 1.